20-lecie SPK w Antwerpii (zakończenie roku szkolnego)

 

23.06.2018 r. swoje 20-lecie istnienia świętowała Szkoła Polska / Szkolny Punkt Konsultacyjny im. gen. Stanisława Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Antwerpii.

 

W czasie uroczystej akademii jubileuszowej mającej miejsce w budynku Uniwersytetu w Antwerpii nasi najwybitniejsi uczniowie ostatnich lat: Vincent Doggen i Patrycja Herda otrzymali cenną nagrodę - rejs na żaglowcu „Dar Młodzieży”, który z hasłem „Niepodległa” opływa świat. Nagrodę tę ufundował Pan Grzegorz Witkowski  Wiceminister w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.  J. E. Ambasador  Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii Artur Orzechowski podarował Vincentowi przepiękną reprodukcję Konstytucji 3 maja z 1791r., zaś Pan Prezes NPB Prof. Adam Glapiński wszystkim wyróżnionym w czasie uroczystości uczniom: Patrycji i Oliwii Herdzie, Vincentowi Doggen, Wiktorowi Giedroyć – Juraha, Szymonowi Wojtczukowi wręczył pamiątkowe srebrne monety wydane  z okazji obchodów „100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”.

 

Ministra Edukacji Narodowej, Panią Annę Zalewską, reprezentował na wielkim jubileuszu naszej szkoły Pan Sebastian Stęsiek, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Odczytał on  list gratulacyjny Pani Minister i wręczył w jej imieniu dwa Medale Komisji Edukacji Narodowej przyznawane za szczególne zasługi na rzecz oświaty polskiej. Odznaczeni nimi zostali Ks. Ryszard Kurowski oraz Stefan Smoeninx, nauczyciel SJB w Antwerpii. Ponadto nasza szkoła otrzymała od Pani Minister w darze tablicę aktywną.

 

Uznaniem dla pracy Rady Pedagogicznej było przyznanie  przez Ministra Spraw Zagranicznych Pani Monice Pruskiej, kierującej nasza szkołą, Odznaki Honorowej „Bene Merito”. Odznaczenie to nadawane jest za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Za swoją działalność docenieni zostali również wszyscy nauczyciele pracujący w naszej szkole, którzy otrzymali listy gratulacyjne Ambasadora RP w Belgii.

 

Całość uroczystości uświetnił występ Grupy MoCarta, który swoją grą i dowcipem sprawił, że uśmiech zawitał na naszych twarzach. Na jubileuszowej gali nie zabrakło również występu grupy tanecznej Let's Dance.  Kabaretowe dowcipy i tańczące dzieci wprawiły wszystkich obecnych w prawdziwie wakacyjny nastrój. Z uśmiechem na ustach i świadectwem w kieszeni uczniowie naszej szkoły rozeszli się do domów na zasłużony wakacyjny odpoczynek.

 

 

 

 

 

 

ZałącznikRozmiar
Image icon 20l1.jpg1.52 MB
Image icon 20l2.jpg2.46 MB
Image icon 20l3.jpg1.86 MB
Image icon 20l4.jpg3.88 MB
Image icon 20l5.jpg1.48 MB
Image icon 20l6.jpg2.74 MB