DNI POLSKIE W ANTWERPII

 

DNI POLSKIE W ANTWERPII

 

20 – lecie Szkoły Polskiej (SPK) im. gen. St. Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Antwerpii

 

22-23 czerwca 2018 r.

Rok 2018 jest szczególny dla Polski, gdyż wiąże się z obchodami wielkiego jubileuszu „100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości”. Wśród wielu wydarzeń proponowanych z tej okazji, w terminie 22-23 czerwca br. Ambasada RP w Królestwie Belgii, Antwerp Management School oraz Szkoła Polska (SPK) im. gen. St. Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Antwerpii zorganizowały „Dni Polskie w Antwerpii”.

 

Wydarzenie to było bez wątpienia wspaniałą okazją do pokazania i przybliżenia polskiej kultury, tradycji, historii, turystki i gospodarki. Stało się platformą do lepszego zrozumienia i integracji, dodatkowo ukazując to, co w Polsce najcenniejsze.

 

Podczas „Dni Polskich w Antwerpii” zaprezentowały się polskie firmy, głównie z Pomorza i sektora morskiego. Przybyli na uroczystości przedstawiciele władz miasta Gdynia oraz portu w Gdyni przybliżyli aktualną sytuację polskiego Trójmiasta. Ponadto została podpisana umowa o współpracy między Antwerp Management School a Uniwersytetem Gdańskim. Wydarzeniu temu towarzyszyły polskie i belgijskie osobistości świata biznesu i polityki. Wszystko to działo się w oprawie przepięknych wystaw:  „My Polacy” – wystawa monet polskich NBP, wystawy fotograficznej Stanisława Składanowskiego oraz ekspozycji akwarel Stefana Szmaja.

 

Niewątpliwą atrakcją „ Dni Polskich w Antwerpii” był występ znanego i cenionego na całym świecie kwartetu smyczkowego Grupy MoCarta. Muzyczne dowcipy, humor sytuacyjny umiliły gościom piątkowy wieczór.

 

 

ZałącznikRozmiar
Image icon DP1.jpg1.83 MB
Image icon DP2.jpg1.64 MB
Image icon DP3.jpg1.73 MB
Image icon DP5.jpg1.96 MB
Image icon DP4.1.jpg1.5 MB