KIERMASZ WIELKANOCNY 2022

 

 

Szanowni Państwo

 

Przez cały przedświąteczny tydzień w Szkole Polskiej w Antwerpii trwały przygotowania do wielkiego Kiermaszu Wielkanocnego.

Uczniowie wszystkich klas przygotowali piękne prace. Pojawiły się kolorowe palmy z bibuły, koszyczki z papieru, żółte kurczaczki z jajek, puchate zajączki z wełny, słoiczki z jajkami czekoladowymi, klasyczne kartki i wiele, wiele innych. Udało się zrobić ponad 500 prac!

W Warsztatach oprócz uczniów polskich, brały udział też nasi nowi uczniowie z Ukrainy.

Równolegle odbywały się też warsztaty dla ukraińskich mam naszych uczniów. Te, pod czujną opieką fotografki i artystki- Pani Małgorzaty Wnuk tworzyły prawdziwe arcydzieła- eleganckie stroiki-wieńce i świeczniki.

Wszystkie prace zostały wystawione 27 marca, w niedzielę w Kościele przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Antwerpii. Nasi uczniowie przygotowali specjalne stoiska na których można było podziwiać i zakupić te wszystkie cuda.

Zainteresowanie było ogromne!❤️

Na sam koniec spotkała Nas niespodzianka- kilka słów do młodzieży powiedział Włodzimierz Lubański- Polska Legenda piłki nożnej.

Pragniemy serdecznie podziękować za pomoc wszystkim nauczycielom, Radzie Rodziców, rodzicom a także Polonii Antwerpskiej za hojność serc.

Zapraszamy do obejrzenia Relacji  z WARSZTATÓW I KIERMASZU:

Link do filmu:

RELACJA Z KIERMASZU I WARSZTATÓW

I troszkę zdjęć: