POLISH DAY 2022 W BRUKSELI

8 maja w największym parku Bruskeli, dzięki uprzejmości Ambasady RP w Bruskeli, Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii, Sztabowi Pomocy Belgia- Help Centre Belgium i Polish Institute Brussels odbyła się wielka polonijna impreza- POLISH DAY 2022.

Jej głównym celem była integracja wszelakich polonijnych organizacji i całej belgijskiej Polonii. Udało się! Dopisała i pogoda i frekwencja.

Oczywiście nie mogło Nas tam zabraknąć. Na stoisku Polskiej Szkoły w Antwerpii można było obejrzeć prace naszych uczniów, prześledzić kronikę szkoły i zostawić w niej swój pamiątkowy podpis.

Jednak największą atrakcją okazała się być Fotobudka, w której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomocy gadżetów z akcentem polskim. Przez te kilka godzin odwiedzili nas mali i Ci trochę więksi goście.

Jesteśmy też bardzo dumni, bo uczeń naszej szkoły- klasy 3 LO- Szymon Studziński zadebiutował na Polish Day w roli prowadzącego imprezę. Wypadł świetnie!

Zobaczcie sami: