Uczniowie szkoły laureatami kolejnego międzynarodowego konkursu!

Uczniowie Szkoły Polskiej w Antwerpii laureatami międzynarodowego konkursu zorganizowanego przez Szkołę Polską im. Kornela Makuszyńskiego w Bredzie (Holandia): ,,Wybitni Polacy na kartach historii Europejskiej – Generał Stanisław Maczek”.

Nasi uczniowie zdobyli podium w kategorii:
Praca literacka: List do Maczka- Czym dla ciebie jest wolność?
Nagrodzeni uczniowie to;
I miejsce- Luiza Wietrzycka, klasa 5,
II miejsce- Amelia Ślubowska , klasa 6
III miejsce- Wiktoria Kowalczyk

Wyróżnienia otrzymali ;
Sebastian Hetbet- klasa 2 liceum
Julia Pyzio -klasa 2 liceum
Natan Skrzypek – klasa 5
Nagrody naszym uczniom wręczyła dyrektor Szkoły Polskiej w Bredzie , pani Małgorzata Lubber-Sawicka , która również zaprosiła uczniów na wycieczkę w miejsca pamięci o polskich żołnierzach wyzwalających Bredę, natomiast w ciekawą podróż po Memoriale Generała Maczka zabrała ich Beata Rijnbout -Sawicka.

Uczniowie złożyli również kwiaty na grobie patrona naszej szkoły.
Gratulujemy naszym uczniom 🙂

Jolanta Bochenek Demczak