Świętowanie Dnia Niepodległości w Naszej Szkole

15 listopada odbyła się druga lekcja dotycząca Święta Niepodległości.
Cykl obejmował warsztaty dla różnych grup wiekowych z naszej szkoły.
Celem zajęć było zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi Polski i ich historią, wzbogacenie słownika o nowe wyrazy: flaga, godło, herb, hymn oraz budzenie przywiązania do kraju ojczystego.

Uczniowie klas IV -VII uczestniczyli w akcji „Szkoła do hymnu”, w czasie której odświętnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego jak i również poznawali historię odzyskania przez Polskę niepodległości, symbole narodowe, rozmawiali o tym, czym jest wolność i niepodległość. Zastanawialiśmy się wspólnie, co sprawia, że można nas nazwać Polakiem. Co jest naszym „polskim bagażem”, który zabieramy ze sobą za granicę albo za którym tęsknimy na obczyźnie.
W dalszej części spotkania podzieleni na grupy: tworzyli biało-czerwone kotyliony i przypinki. W trakcie zajęć wykorzystywano materiały zakupione w ramach Laboratorium Przyszłości do stworzenia godła Polski.

Napisaliśmy także życzenia dla Polski z okazji jej święta. A Wy czego życzylibyście naszej Ojczyźnie?

Uroczysty nastrój towarzyszył również uczniom klas młodszych podczas śpiewania hymnu narodowego. Dzieci wykonywały go z ogromnym zaangażowaniem i przyjęciem. Strój galowy dopełniły własnoręcznie wykonane chorągiewki i flagi Polski.