„Kopernik. Rewolucje” – spotkanie autorskie z p. Wojciechem Orlińskim

W minioną sobotę 18.11.2023 r. w Szkole Polskiej im. gen. St. Maczka w Antwerpii odbyło się spotkanie z Panem Wojciechem Orlińskim, autorem książki: „Kopernik. Rewolucje”. Przypomnijmy, że w roku 2023 obchodzimy 550-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, jednego z najsławniejszych Polaków w historii. Dzięki opowieści Orlińskiego możemy poznać Kopernika nie tylko jako wybitnego astronoma, ale także jako ekonomistę, lekarza, a nawet szpiega. Historia przedstawiona w książce „Kopernik. Rewolucje” nie tylko ukazuje naukowe osiągnięcia wybitnego torunianina, ale także pozwala zapoznać się czytelnikowi z dramatycznymi czasami, w których żył Kopernik.

Dzięki spotkaniu z Wojciechem Orlińskim uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję nie tylko zgłębienia sylwetki Kopernika, ale także do przemyślenia roli Polski (i Warmii) w największej naukowej rewolucji wszechczasów.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować organizatorom, dzięki którym możliwe było spotkanie, czyli: Ambasadzie RP w Brukseli, przedstawicielstwu Województwa Warmińsko-Mazurskiego (także za wspaniałą wystawę) oraz Brukselskiemu Klubowi Polek.