Spotkanie świąteczne – 9.12.2023 r.

Święta Bożego Narodzenia to czas pięknej miłości, spokoju, wielkiego szczęścia i pojednania, na który wszyscy czekają z utęsknieniem. Ten czas jest nierozerwalnie połączony z tradycją śpiewania kolęd i zasiadania przy wspólnym, świątecznym stole. Podczas tegorocznego spotkania zaszczycili Nas swoją obecnością: Ambasador RP w Królestwie Belgii, Pan Rafał Siemianowski oraz rodziny Polskich Kombatantów zrzeszone w stowarzyszeniu: Eerste Poolse Pantserdivisie België.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem życzeń przez Panią Dyrektor oraz Szanownego Pana Ambasadora, następnie wspólną modlitwę poprowadzili brat Marcin Derdziuk z zakonu kapucynów oraz siostra Małgorzata Lubas fmm.
Następna część programu należała do uczniów Szkoły Polskiej w Antwerpii, którzy wspaniale zaśpiewali znane i lubiane kolędy i pastorałki. Laureatka tegorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Gandawie, uczennica Adela Wójtowicz, zaśpiewała Cichą noc w języku niderlandzkim, za co zdobyła duże brawa zgromadzonej publiczności. Do wspólnego kolędowania włączyli się zaproszeni goście i rodzice. Po występie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu i raczyli się poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.
Gościem specjalnym szkolnego spotkania wigilijnego była warszawska grupa „Ferajna z Hoovera”, która przybliżyła słuchaczom utwory z okresu okupacji, jak również piosenki legionowe i patriotyczne. Po wyśmienitym koncercie przyszedł czas na najbardziej wyczekiwanie przez najmłodszych- warsztaty bożonarodzeniowe. W tym roku dzieci mogły udekorować własną kartkę świąteczną oraz ciasteczka, które później zostały ze smakiem spałaszowane. Nie zabrakło także malowania twarzy. Z sali wychodziły uśmiechnięte dzieciaki, których lica zdobiły renifery, bałwanki, śnieżynki i inne.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rady Rodziców oraz nauczycieli Naszej Szkoły wspólne spotkania przed świętami Bożego Narodzenia, śpiewanie kolęd i składanie życzeń stało się cykliczną imprezą, na stałe wpisaną w kalendarz lokalnej Polonii. Jednak za każdym razem wyjątkowy nastrój, jaki wytwarza się w tym dniu, wzrusza wszystkich uczestników i dostarcza niezapomnianych wrażeń.
Zapraszamy do obszernej fotorelacji.