Podziękowania z Wydziału Konsularnego za udział w akcji: „Świąteczna Paczka”

Szanowni Państwo,

w imieniu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli pragniemy wyrazić nasze najserdeczniejsze podziękowania wszystkim osobom i podmiotom, które zaangażowały się w akcję „Świąteczna Paczka”. To już ósma edycja tej szlachetnej inicjatywy, która każdego roku przynosi radość i nadzieję dzieciom z ubogich polskich rodzin w Belgii, polskim dzieciom w belgijskich rodzinach zastępczych, a także najbardziej potrzebującym z ośrodków w Polsce.

Chcielibyśmy szczególnie podziękować naszemu stałemu partnerowi – Polskiemu Przedstawicielstwu Wojskowemu przy Komitetach Wojskowych NATO i UE, a także nowym współpracownikom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i jego Przedstawicielstwu w Brukseli. Państwa wsparcie przy organizacji transportu paczek do Polski było dla nas nieocenione.

Nie sposób nie wspomnieć o niezwykłym zaangażowaniu 14 polskich i polonijnych szkół w Belgii- uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej, ale też licznych organizacji polonijnych, w tym Polonii Volley Antwerpen, Brukselskiego Klubu Polek, Polskiej Macierzy Szkolnej w Belgii, jak również pracowników polskich placówek dyplomatycznych w Brukseli i instytucji europejskich. Wasza praca, poświęcenie i zaangażowanie są dowodem na to, jak ważna jest współpraca między różnymi pokoleniami i środowiskami polonijnych na rzecz pomocy potrzebującym.

Dzięki Państwa wspólnym wysiłkom, w tym roku udało nam się przygotować ponad 100 paczek, przynosząc świąteczną radość dzieciom, które tej radości potrzebują najbardziej. Wasze zaangażowanie zainspirowało również polskie firmy do udzielenia bezpośredniego wsparcia domom dziecka w województwie mazowieckim. Jest to dowód na to, że możemy mieć realny pozytywny wpływ na życie innych.

W związku z tym, chcielibyśmy zachęcić Państwa do dzielenia się zdjęciami i wspomnieniami związanymi z akcją „Świąteczna Paczka” w komentarzach do postu na profilu Ambasady RP w Brukseli na portalu Facebook.

Jeszcze raz dziękujemy za Wasze nieocenione wsparcie, zaangażowanie i hojność.

 

Z wyrazami szacunku,

Wydział Konsularny

Ambasada RP w Królestwie Belgii