Wręczenie nagród uczniom biorącym udział w Konkursie i Olimpiadzie Historii Polski.

W Szkole Polskiej w Antwerpii im. gen. S. Maczka odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczniów biorących udział w Konkursie i Olimpiadzie Historii Polski. Olimpiada Historii Polski jest skierowana do Polonii i Polaków za Granica i odbywa się już po raz 8. W jej ramach jest organizowany Konkurs Historii Polski dla młodszych uczestników, który w tym roku ma swoją 2 edycję. Olimpiada i Konkurs historii Polski jest inicjatywą Polskiego Towarzystwa Historycznego realizowaną we współpracy z Fundacją ‘’Wolność i Demokracja’’.

Uczniowie Szkoły Polskiej w Antwerpii uczestniczą w tym projekcie już od 5 lat.

Laureatami ubiegłorocznej edycji są: Amelia Ślubowska( klasa 6A) i Filip Śniosek (klasa 5C) – w kategorii Konkursu Historii Polski oraz Aleksandra Moździerz (klasa 1LO) – w kategorii Olimpiady Historii Polski.

Za udział I etapie obecnej II edycji Konkursu Historii Polski nagrody otrzymali:

Wiktoria Kowalczyk (klasa 5A), Ignacy Kwiatkowski (klasa 8A), Zuzanna Leniart (klasa 4A), Hanna Opiatowska (klasa 4A), Dawid Pogoda (klasa 5C), Oliwier Siwiński (klasa 5C), Victoria Śliwa (klasa 6B), Amelia Ślubowska (klasa 6A), Filip Śniosek (klasa 5C), Leon Żywanowski (klasa 4C), Milla Król (klasa 6B), Aleksander Taracha (klasa 7A) i Jakub Ząbkiewicz (klasa 6B).

Serdecznie gratuluję, życzę powodzenia tym którzy przeszli do kolejnego etapu Konkursu Historii Polski a wszystkich zachęcam do brania udziału w kolejnych edycjach zarówno Konkursu jak i Olimpiady Historii Polski. Wielu uczniów ma bardzo dużą wiedzę z historii Polski i warto te umiejętności pokazać i brać udział w konkursach i projektach edukacyjnych.

Podziękowania składam również wszystkim współpracującym nauczycielkom: Pani Jolancie Bochenek- Demczak, Pani Dianie Sokołowskiej i Pani Dyrektor Monice Pruskiej za wsparcie przy wręczaniu nagród i promocję Konkursu i Olimpiady oraz rodzicom wspierającym rozwój i zainteresowania dzieci.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Barbara Marciniak (realizująca projekt Olimpiady i Konkursu Historii Polski w Szkole Polskiej w Antwerpii)